Світлина з інтернету

Курям на сміх

Те, що Жуля Володимирівна мультимільйонер, мало хто сумнівається. Але все надійно заховано в офшорах. 
 
До речі, перші відомі офшорні фірми українських політиків та бізнесменів числяться саме за нею ще з бурхливих 1990-их. З одного боку - дуже навіть вигідно: ні тобі податків, ні прискіпливої уваги фіскалів та НАЗК до чистоти походження коштів. 
 
Але й проблем вистачає. За документами Жуля-Золота ручка бідна, як церковна мишка. Раніше це особливого значення не мало. Але за минулу п'ятирічку "злочинна влада" наплодила антикорупційних органів. А ті тепер запитують не лише, де здобуті гроші, які ти декларуєш, але й цікавляться твоїми видатками, які не підкріплені легальними доходами. 
 
Коли живеш на мільйони, а офіційно заробляєш копійки, то починає висіти в повітрі одна дуже неприємна кримінальна стаття. Деякий час можна відбріхуватися в стилі Жулиної тітки, що їй родина скидається й дарує то платтячко, то туфельки, бо бідося не має в чому ходити (дійсно цей маразм Ульяхіна публікувала років з 10 назад!). Але це вже не лише не розжалобить слідчих, але й електорат вірити перестає. 
 
Тому потрібно шукати якийсь шлях легалізації своїх нечесних доходів. 
 
Ляшко з цим проблем не мав жодних. Його електорат неперебірливий. Сказав, що пару разів мільйони в лотереї та у букмекерів вигравав. От його шанувальники (правда нині зовсім не численні) й тішаться, який у них фартовий лідер. 
 
А Жуля ж так проти азартних ігор виступала, так за бідних людоньок бідкалася. Не підходить їй цей варіант. Але вона б не була сама собою, якби не винайшла спосіб, яким можна відразу кількох зайців застрелити.
 
 
Вона внесла в декларацію додатковий дохід у сумі 148 мільйонів 345 тисяч 441 гривень від компанії Reid, Collins, Tsai LLP зі США. І цікава підстава така засвітилася. Це, виявляється "компенсація за репресії проти неї, сплачена на стадії досудового врегулювання". 
 
Отут у простого легковірного шанувальника Тимошенко шарики відразу закрутяться у "правильному напрямку": "Ага! Бачите, дійсно незаконно сиділа, справді була небезпечним ворогом злочинного режиму, якщо навіть у США їй гроші за репресії компенсують!" А хто сам не допер, то йому Жуля Володимирівна популярно в фейсбук хід думок спрямувала. Ну й з НАЗК тепер на деякий час проблем не буде - на особисті видатки є легальне прикриття. 
 
От тільки чи таке вже легальне? Хоча, на деякий час вистачить. От була б вона дійсно, а не на словах, у опозиції, або належала б до страшної фракції ЄС, то від такої "легалізації" мокрого місця б не залишили, а Жулю навіщо рухати? У нас же закон, як дишло... 
 
А проблема таки є, бо пояснення трошки по дебільному сформульоване. Яка ще компенсація, від кого, яке відношення він має до репресій проти Тимошенко? У якому судовому процесі ця справа мала розглядатися, яким судом погоджено вирішення конфлікту методом досудового врегулювання, у якому провадженні? 
 
Таких питань можна поставити ще чимало. А єдине, що написали нашій Жулічці та чим вона зараз пробує відбитися від запитань, це повний абсурд для кожного, хто хоч щось колись чув про американську правову систему. Вона каже, що жодних деталей не повідомить "через законодавче регулювання у США щодо юридичних обмежень у справі". Курям на сміх. 
 
Але головне питання: який стосунок має американська структура до її засудження і ув'язнення? В тюрму її відправила українська правова система, тоді контрольована Януковичем. ЄДИНИМ видом компенсації є виконання рішень Європейського Суду з прав людини, а виплату повинна здійснювати лише держава, не залежно від того, хто в той час був при владі. Більше варіантів компенсацій за переслідування з боку держави (а не фізичних осіб) не існує. 
 
Але доки цими нестиковками зацікавляться в антикорупційних органах, пройдуть місцеві вибори, на які в "Батьківщині" роблять максимальні ставки. А доки ризикнуть відкрити якесь провадження за незаконне збагачення, наша Жулічка вже 100 разів повідомить весь народ про чергове переслідування, а потім її юристи щось нове вигадають.
 
Ну й зовсім наостанок про юристів. Точніше, про одного з них, а нині нардепа "Батьківщини" Сергія Власенка. 
 
Він також отримував і декларував кругленькі суми десь на третину від нинішньої Жулиної компенсації. І все від цієї самої американської компанії. Тільки в нього було записано, що це "зарубіжний дохід". 
 
То якась дивна компанія в США появилася. То вона Власенку дохід (за якусь комерційну чи професійну діяльність) сплачує. А потім кається перед політ-лідеркою Власенка, що коїла проти неї репресії, та виплачує компенсації.
 
Ой щось видається мені, що це звичайна й банальна фірмочка для відмивання брудних грошей...
 
Назад до архіву Версія для друку