Світлина з інтернету

ДБР зі спецназом

Ну що, дожилися... Сьогодні зранку ДБР зі спецназом прийшли до помешкання, де зареєстрована  Тетяна Чорновол і проводять обшук за постановою Печерського суду за її участь у Революції Гідності.
 
Ні, звісно, офіційна підстава сформульована інакше - за умисне вбивство. Але всю безглуздість цього звинувачення я опишу далі. А реально йдеться про зацьковування й переслідування для всіх учасників революції минулої та потнеційних активістів майбутньої. От тільки досі діє амністія для учасників тих подій. І скасувати той закон про амністію Вєнєдіктовій досі не вдалося.
 
Вона вже оголосила про таке побажання відразу ж, коли прийшла в ДБР. Тоді б проти всіх, хто захищав європейський вибір та права, свободу й гідність для українців, можна буде садити за незаконне захоплення влади, непокору міліції, посягання на конституційний устрій... Поки Вєнєдіктова та абсолютно незаконно призначені нею заступники в ДБР, які тепер керують охранкою, мають у своєму арсеналі лише одну чітко виокремлену статтю - умисне вбивство, яка не підпадає під умови амністії. Саме за нею зараз, прикриваючись карантином, реваншисти й пробують зачистити потенційних активістів майбутньої революції. 
 
У випадку Тетяни пробують використати обставини загибелі одного з охоронців офісу Партії регіонів. Тоді на тлі уже реальних і кривавих розправ частина протестувальників ринулася до офісу на Липській, 10. Там відбувся погром приміщення й пожежа. Унаслідок її задихнувся один охоронець, який не покинув небезпечне приміщення разом з іншими, а спробував проникнути до сейфа, де звично зберігалися доволі значні суми в американській валюті. За що й поплатився. 
 
Сам факт атаки на офіс я й досі вважаю помилковим, тому й залишився тоді на Інститутській, а не побіг на Липську, але треба розуміти всю нервозність моменту - 18 лютого психологічно видалося важчим і драматичнішим навіть за криваве 20-те. Але всі ці дії (не обговорюємо: допустимі, чи ні) згідно закону повністю підпадають під амністію. А наказ зі самого верху поступив: почати садити учасників Революції Гідності. От у ДБР ще за присутності там обергруппенфюрерші Вєнєдіктової вирішили застосувати саме цю статтю. 
 
Це повний правовий нігілізм, бо тут необхідно встановити умисний спеціальний умисел убити якусь конкретну людину. Досліджуються мотиви й деталі виконання. Але все це лише в контексті підтвердженого умислу скоїти вбивство.
 
А що маємо в постанові суду? Непідтверджені твердження про причетність Тетяни та "групи невстановлених осіб" до подій біля офісу ПР. Ці люди, ніби відхиливши захисні жалюзі (за версією слідчих це зробила саме Тетяна), вкинули пляшку з запалювальною сумішшю в приміщення. Ну, а далі сталася пожежа й загинув охоронець, який вирішив поживитися під час погрому офісу. 
 
 
 
Але за таку ухвалу навіть у часи Кучми суддів позбавляли звання та віддавали під суд, бо це класичний приклад фальсифікації звинувачення. А слідчі навіть у дуже темні часи шукали якихось достовірніших версій. 
 
Адже:
 
- участь конкретних осіб у атаці на офіс регіоналів не була встановлена;
 
- після атаки мітингувальники проникли всередину й саме там відбулося загоряння та поширився вогонь, а не з ізольованого кабінету в бічній частині будівлі;
 
- жалюзі на вікнах були не захисні від сонця, а протизламні. Ви вже собі уявили, як тендітна жінка вивертає залізні пластини, завдання яких стримати матерого грабіжника з ломиком і відмичками? Так ото ж;
 
- текст рішення слідчих і ухвали суду юридично некоректний, бо побудований лише на припущенні, що звинувачувана могла припускати, що всередині можуть перебувати люди, які можуть постраждати від її дій. Для інших статей кодексу, як те ж убивство з необережності та ін. (звісно, за наявності доказів участі та причинно-наслідкового зв'язку) цього могло б вистачити для початку слідчих дій. Але ж доступна для застосування лише стаття про умисне вбивство, якого навіть, якби факти підтвердилися, тут бути не могло;
 
- у справі нема навіть натяку на встановлений причинно-наслідковий зв'язок. Якщо пляшка з сумішшю й була вкинута в бічне приміщення (в лівому крилі), що мало ймовірно, якщо вона й загорілася, то як це могло спричинити масштабну пожежу в правому крилі та загибель людини в іншій частині будинку?
 
- підсудність та підслідність. Яким чином тут присутнє ДБР? Тетяна на момент події не була особою підслідною цьому органу, не є нею й сьогодні. Пряме й грубе порушення, як і в справі Звіробій та ряді інших. А про розгляд у Печерному суді рішень за подачею ДБР - це вже давно встановлений посадовий злочин, адже ДБР за територіальністю належить до відання Шевченківського суду, а там Портнов ще не має повного контролю.
 
Це лише перший набір питань, які виникли в мене (не практикуючого юриста, який просто колись трохи чомусь навчався в університеті), а для фахових адвокатів тут є всі підстави починати процес проти учасників злочинної змови з фальсифікації кримінального провадження з метою політичних переслідувань. Але на тлі повної юридичної однозначності, певності в майбутньому справи нема. Он, уже десятки, як не сотні доказів, що Ріфмастер-Антоненко та репресовані разом з ним армійці та волонтери не мають жодного стосунку до вбивства Шеремета. Є такі залізні алібі, яких рідко хто коли мав, а люди в тюрмі. 
 
Правда, там на брифінгу, де призначали винних, засвітився кримінальний злочинець Зеленський (після цього чи лише цього, випадку він гарантовано злочинець і без варіантів), тому людей випустити бояться. Тут ця особа ще не появлялася, але репресивний механізм уже розкочегарився й виконує замовлення навіть без безпосередньої присутності головного порушника закону в країні. 
 
І вже зовсім на верхівку "тортика": людина, яка безпосередньо курує це свавілля за посадовою належністю - це адвокат Януковича, нинішній незаконний в/о керівника ДБР Бабіков. А в Офісі президента вже цього місяця працевлаштували ще одного юриста Портнова, О.Ю.Татарова, який, згідно матеріалів кримінального провадження, брав активну участь у залякуванні посадової особи. І цей факт зовсім недавно першою оприлюднила саме Тетяна Чорновол...
 
Назад до архіву Версія для друку