Версія для друку
Світлина з інтернету

Чи були там факти диверсії?

Я регочу! Вже другий день... 
 
Нацгвардія та Нацполіція проводять антидиверсійну операцію в епіцентрі пожеж на Київщині й Житомирщині...
 
Ви ніколи не звертали увагу, що оголошення про антитерористичні операції переважно роблять до початку, а про антидиверсійні заходи виключно після їх завершення. Бо сама природа цих злочинних проявів є кардинально відмінною. 
 
Терористичні дії передбачають існування терористичної структури, її керівництва, ідеологічної бази, пропагандистського ефекту тощо. Бувають і миттєві терористичні акти, скоєні терористом-одинаком, але вони в меншості. Антитерористичні операції - це широкий комплекс заходів силових органів, урядових структур, а також превентивних заходів і контрпропаганди.
 
А що таке антидиверсійні заходи? За специфікою реагування до них наближені спонтанні та одиночні теракти. Це злочини, які чинять індивідуальні особи за власною ініціативою, як і на замовлення різних агентурних центрів. Виявлення та реагування на такі дії найчастіше належать до сфери оперативної діяльності правоохоронних органів. Оголосити про початок антидиверсійної операції - це відразу ж її й закінчити з негативним результатом. 
 
Хоча все залежить від того, на який результат ви розраховуєте. Якщо ви прагнете попередити потенційних диверсантів, то, звісно, досягнете бажаного. А ще, коли вам потрібно досягнути максимального піару через нагнітання пристрастей і страхів, але без реальних дій. 
 
До речі, поки усіма зусиллями правоохоронців не було встановлено, чи були там факти диверсії, чи це лише злочинна безвідповідальність місцевих мешканців. Поки бачимо приклади лише другого. Але за абсолютно безглуздою заявою ми вже не згадуємо про абсолютно провалену превентивну роботу й той факт, що головний фінансовий удар було перенесено на місцеві бюджети. А тому перші тижні розгулу пожежі гасіння велося в недостатніх розмірах.
 
Для справедливості: техніка й особовий склад Нацгвардії за останні дні таки дуже суттєво посилили зусилля пожежних. Але при чому тут "антидиверсійна операція"?
 
Назад до архіву Версія для друку