Світлина з інтернету

Брехун. Не раз

Дивлюся брифінг керівника канцелярії Зеленського Єрмака. Пробую зрозуміти: хто це виступає? 
 
Це не керівник служби, не організатор роботи структур, які мають забезпечити ефективну діяльність президентської гілки влади, він не є навіть державним службовцем і тим більше, політиком. Він лише обслуговуючий персонал, який допомагає президенту виконувати свої повноваження.
 
Брифінги керівників адміністрацій були й раніше. Що на них говорили ці самі посадовці? Вони розповідали, що і як робить президент, яке рішення він ухвалив, чого й від кого він вимагає. Були й два винятки при Кучмі, коли адміністрацію очолювали Медведчук та Табачник. Не найкращі часи...
 
А зараз звучать тези від самостійного політика й керівника. Він десь маргінально та ритуально згадує про президента у контексті колишніх "досягнень". А решта - це суцільне якання. Він чітко виступає в міжнародних питаннях від імені України, фактично присвоюючи собі повноваження президента. Нагадаю, що від імені держави можуть говорити лише президент і міністр закордонних справ.
 
Решта оцінок загального плану: багато апломбу й колосальна переоцінка своєї значимості, повне сприйняття себе самостійною політичною фігурою. Розгорнутися в цій ролі на брифінгу заважає майже повне невміння говорити державною мовою. Довго шукає слова, в умі перекладає з російської, губить суть фраз.
 
Дуже багато загальних і ухильних фраз. Коли доходить до конкретики, проявляється цілковита неадекватність. Диявол ховається в дрібницях. Наприклад: "Є ще сигнали, що в деяких аптечних мережах деколи не вистачає медичних масок..." Достатньо?
 
У питаннях зовнішньої та безпекової політики присвоїв собі президентські повноваження. Сказав, що він особа, яка відповідає за ці сфери життя країни. Це в контексті протистояння з Лєросом. Насправді, він відповідає лише за матеріально-технічне й аналітичне забезпечення роботи президента. Жодних політичних повноважень він не має й не може мати.
 
Брехун. Не раз. Наведу лише один приклад у контексті Мінської змови. Заявив, що Рада з бойовиками ним і не створювалася, просто напрацювали документ і механізм. І все. А далі мали це обговорити на Нормандському форматі . А якісь нехороші люди опублікували якісь ескізи документів і розпустили зраду. Це брехня, бо без жодних погоджень у Нормандському форматі в документі, на якому Єрмак власноручно написав: погоджуюся, написано, що ця Рада вже 25 березня мала бути затверджена.
 
Ще збрехав про представництво другої сторони. Сказав, що йому надоїло (а ти хто?), що ту сторону представляють якісь нехороші самозвані лідери, а він хоче там бачити вчителів, лікарів, шахтарів. 
 
Мені теж надоїло. Але я прочитав документ, який підтвердив Єрмак своїм підписом. Там чітко записано. Що Україна й ДНР/ЛНР (їх там хоча б називають "окремими районами Донецької та Луганської областей України") формують свої представництва САМОСТІЙНО. 
 
Як формує держава - ясно. Призначає якийсь орган влади: президент, уряд, Рада. Хто формує самостійно делегацію в сепаратистських фейкових "республіках"? Та такі ж фейкові "органи влади". Цим визнається їх легітимність. А чи будуть там лікарі/вчителі, чи бандити й убивці вирішує не Єрмак, а саме ті, хто йому "надоїли". Це настільки елементарні речі, що я здивований, що досі так примітивно брешуть, навть не пробують якось виправдовуватися...
 
Повна зневага до свого піплу...
 
На завершення щодо брифінгу Єрмака. Виступ і відповіді був цілковито пустопорожні. Для чого це було потрібно? Щоб демонструвати відкритість та повиправдовуватися (дуже бездарно - тільки добавив підозр), чи послати всім, кому треба, хто тут "хазяїн вся страна". 
 
Там було вдосталь перлів. Але не маю зараз ні часу, ні натхнення аналізувати цей дуже мілкий потічок свідомості. Виглядало дуже убого й малограмотно. Лякає лише те, що ця невнятна особа доповнює цілковиту нікчемність чинного гаранта і має всі можливості реально керувати країною.
 
Влада самозакоханої сірості й самовпевнених нікчем...
 
Назад до архіву Версія для друку