Версія для друку
Світлина з інтернету

Безпідставні звинувачення

За всю свою 19-ти річну адвокатську діяльність (до цього я працював в органах прокуратури України), я вперше подав заяву про вчинені кримінальні правопорушення відносно суддів, адже всьому є межа… 
 
Стародавня мудрість нас вчить: «Поки зло не дозріло, людина вважає його подібним меду. Коли зло дозріє, тоді людина починає горювати, адже як не відразу скисає молоко, так створене зло не миттєво приносить свої плоди; тліючи подібно вогню, покритому попелом, воно (зло) слідує за людиною, що його створила».
 
Я знав, що судді Верховного Суду звернулись з відповідним повідомленням, начебто, щодо мого втручання в їх діяльність, але цю публікацію, нажаль, побачив тільки сьогодні.
 
Зазначена стаття цінна тим, що в ній міститься текст самого повідомлення суддів, якого я досі не читав.
 
Гадаю, що його (повідомлення) вивчатиме не одне покоління фахівців у галузі кримінального права та кримінального процесу... 
 
Шановні судді. Згодом, я публічно надам відповідні аргументи, котрі спростують всі ваші безпідставні звинувачення на мою адресу.
 
Я розумію, чому з’явилось це повідомлення, в тому числі, у засобах масової інформації.
 
Але, це ситуацію не змінить. Я впевнений, що Верховний Суд повинен бути взірцем правосуддя у нашій країні, а ми, всі правники, маємо активно цьому сприяти кожний в міру своїх можливостей, адже від цього залежать долі людей! 
 
Зазначу, що я, як захисник прав та законних інтересів Д.Шаповалова, вступив у справу на етапі судового провадження в Дніпровському апеляційному суді з перегляду судових рішень за ново виявленими обставинами.
 
Коротко нагадаю обставини цього кримінального провадження:
 
"Громадянин України Д.Шаповалов вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 27.10.2016 року у справі № 202/4467/14-к, всупереч прямій забороні двічі притягувати до кримінальної відповідальності за одне і те саме правопорушення ( ст. 61 Конституції України, ст. 2 КК України, ст. 19 КПК України), засуджений за ч.5 ст.191 КК України до семи років позбавлення волі.
 
Діянням, за які його засуджено зазначеним вище вироком, раніше, вироком цього ж суду від 02.07.2010 року в іншій кримінальній справі № 1-236/10, уже була дана кримінально-правова оцінка – Д.Шаповалов був визнаний винним та засуджений за зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, тобто за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Вирок вступив в законну силу, засуджений виконав призначені йому вироком зобов’язання. 
 
Таким чином, склалася ситуація, коли за одне і теж діяння Д.Шаповалов, обвинувачений і засуджений два рази за двома різними вироками, жоден з яких не скасований. Хоча, при цьому, інкриміноване йому діяння кваліфікується у цих вироках по різному : у вироку від 02.07.2010 року у справі № 1-236/10 за ч.2 ст. 364 КК України, а у вироку від 27.10.2016 року у справі № 202/4467/14-к – вже за ч.5 ст.191 КК України. 
 
Але це на суть кримінально-правової ситуації Д.Шаповалова не впливає, адже чинне законодавство та судова практика не дають підстави вважати, що сама по собі зміна кваліфікації діяння утворює інше правопорушення, тобто множинність кваліфікацій не утворює множинності злочинів.
 
Нашу абсолютну впевненість з цього приводу, поділяє Рада науково-правових експертиз при Інституті держави та права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України, відповідно до висновку від 25.10.2017 року № 126/113-у якої Д.Шаповалова двічі притягнуто до кримінальної відповідальності за одне і те саме кримінальне правопорушення."
 
В НАШОМУ ВИПАДКУ МИ МАЄМО СПРАВУ З ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯНИНА Д. ШАПОВАЛОВА, його захист і надалі буде використовувати всі законні можливості для його звільнення САМЕ ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ, оскільки ми переконані, що виключно в Україні повинно відбуватися ПРАВОСУДДЯ!
 
Назад до архіву Версія для друку